PLNENIE - SERVIS KLIMATIZÁCIE
Slovak Czech English German Hungarian Russian

 

MATELI s.r.o.

Čo je dobré vedieť?

 

Správne fungujúca klimatizácia znižuje náklady na prevádzku vozidla. Ak sa jej nevenuje dostatočná starostlivosť, dochádzajú postupom času zbytočné výdavky za opravy.

 

 PLNENIE - SERVIS KLIMATIZÁCIE Časť výkonu motora sa spotrebováva na chod klimatizácie. Ak je o klimatizáciu správne postarané, motor vozidla sa toľko nezaťažuje. To sa priaznivo prejaví v spotrebe pohonných hmôt. Najdrahšia súčasť systému klimatizácie je kompresor, ktorého cena sa pohybuje rôzne podľa modelu vozidla. Aby kompresor správne fungoval, pridává sa do chladiaceho okruhu kompresorový olej, ktorý kompresor premazáva. Ak sa v predpísaných intervaloch nevykoná včas výmena chladiva, olej postupne starne, zhoršuje sa jeho viskozita a následne nastáva poškodenie kompresora. Potom nezostáva než nechať odborne drahý kompresor vymeniť za nový. A to nikto nechce. Súčasť okruhov klimatizácia je okrem kompresora celá rada ďalších komponentov (hadice, filtre, výparník, ventily atp.), Ktoré sa musia takisto nechať odborne prehliadnuť.
Výrobcovia vozidiel väčšinou stanovujú interval výmeny chladiva 3roky, ktorý je dôležité dodržať.
Výmeny chladiva sa nemusíte obávať, vykonáva ho vyškolený pracovník, ktorý má k dispozícii na to určené zariadenie značky Brezze na servis klimatizácie ovládanej automatickými režimami výmeny.

 

Chladivo, ktoré sa z okruhu odčerpá, sa v prístroji pre servis klimatizácií čistí od už spomínaného použitého kompresorového oleja, prípadne niektorých ďalších nežiaducich zvyškov (hrdza, voda-vlhkosť, kal, zvyšky gumy z tesnenia atď.). Chladivé zbavené nečistôt sa späť vracia s prímesou nového kompresorového oleja do systému klimatizácie vozidla a doplní sa iba rozdiel množstva chladiva do výrobcom predpísanej hodnoty. To znamená, že zákazník hradí iba rozdiel množstva chladiva, ktoré sa doplni do predpísanej hodnoty.

Dezinfekcia - plesne a baktérie na výparníku a v dutinách kúrenia, ktoré sú karcinogénne, vytvárajú zápach v interiéri a spôsobujú tiež alergické reakcie, angíny, chrípky. Preto je veľmi dôležité nezanedbávať dezinfekciu klimatizácie, ktorú vykonávame prístrojom WURTH!

 

Dezinfekcia sa odporúča 1x ročne.

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte svoju e-mailovú adresu a budete dostávať dôležité a užitočné novinky v rámci našej špecializácie.

Ďakujeme za dôveru

ZĽAVOVÁ KARTA

 

MATELI s.r.o.

UPOZORNENIE

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Pre použítie tohoto webu potvdte prosím súhlas.

Súhlasím